Výnimočná starostlivosť o krásu

Jean-Noël Thorel -zakladateľ Insitut Esthederm

Jean-Noël Thorel, francúzsky farmaceut, biológ a odborník na bunku, je autorom mnohých výskumov v oblasti kožnej bioekológie a zakladateľom značiek Institut Esthederm, Bioderma a Etat Pur. Tento výskumník a milovník slnka skoncipoval už na začiatku sedemdesiatych rokov ochranu pred slnečným žiarením, ktorá bola v úplnom rozpore so zaužívanými stereotypmi. Založená na optimalizácii opaľovania, ktoré je prirodzenou ochranou pokožky, jej hlavným cieľom je predchádzať fotostarnutiu.

Vo svojej dlhoročnej vedeckej praxi pochopil, že sa musíme na pokožku pozrieť inak, aby sme ju nevideli iba ako pasívnu vrstvu, ktorá len chráni naše telo, ale ako živý orgán, ktorý sa neustále vyvíja a prispôsobuje svojmu prostrediu, vďaka prírodným mechanizmom biológie, vedy o živote! A toto hlboké biologické porozumenie mu umožnilo posunúť sa o krok ďalej a pozerať sa na pokožku ako na dynamický ekosystém plný živých buniek, ktoré na seba vzájomne pôsobia

Patenty Eau Cellulaire (patent bunkovej vody) , Repair technológia (obnova kožných buniek), Cellular Global Protection (vnútrobunková ochrana) a Time Control System (antioxidanty) patria k najpokrokovejším riešeniam v oblasti starnutiu pokožky.

Ako priekopník vo výskume kožnej flóry a jej ekosystému (tzv. mikrobiómu) je vynálezcom profesionálnej čistiacej metódy Osmoclean, ktorá si získala srdce mnohých kozmetičiek.

Vďaka efektívnosti a účinnosti svojich receptúr, dôvere a rešpektu profesionálov kozmetickej starostlivosti na celom svete a vernosti a vytrvalosti svojich používateliek je Institut Esthederm v súčasnosti považovaný v oblasti ošetrujúcich a opaľovacích prípravkov za špičku. Sme tu pre všetky ženy, ktorým záleží na zachovaní mladosti ich pokožky.

Prihláste sa na odber noviniek

Dostávajte novinky a špecialne ponuky od Esthedermu
Viac informácií o ochrane vašich osobných údajov si môžete prečítať v našich Zásadách ochrany osobných údajov