Výnimočná starostlivosť o krásu

Spoznajte lepšie svoju pokožku

A užite si prirodzené a zdravé opálenie s opaľovacími krémami z rady SUNCARE

Spoznajte lepšie svoju pokožku

A užite si prirodzené a zdravé opálenie s opaľovacími krémami z rady SUNCARE

Slnko ako životabudič

Slnko je zdrojom dobrej nálady, ale aj životne dôležitého vitamínu D. Na jednej strane nám prináša príjemné pocity a vyplavuje hormóny šťastia endorfíny, na tej druhej dokáže napáchať množstvo škôd. S opaľovacími prípravkami Institut Esthederm sa však slnečného žiarenia nemusíte obávať. Pomocou nich totiž získate prirodzené opálenie aj vysokú ochranu. A vyberie si naozaj každý.

Vylaďte výber

Institut Esthederm ponúka dva rady prípravkov na opaľovanie. Zjednodušene by sa dalo povedať, že vyberať si môžete z oranžového a bieleho radu. 

Aby ste sa správne rozhodli, ktorý rad je pre vás vhodný, musíte dobre poznať svoju pokožku. Ak sa opálite rýchlo a bez problémov, je pre vás ideálny oranžový rad. Ten posilňuje opálenie, zároveň chráni pred škodlivosťou UV žiarenia, ale aj vznikom vrások a predčasným starnutím. 

V prípade, že vaša koža reaguje na slnečné lúče precitlivelo, máte slnečnú alergiu, ľahko sa spálite alebo trpíte pigmentovými škvrnami, je pre vás vhodný biely rad, ktorý je určený na oslabenú pokožku. Koriguje totiž slnečné alergie a zabraňuje tvorbe pigmentových fľakov.

Oba rady spoľahlivo chránia pleť a poskytujú jej vysokú ochranu bez podráždenia.

 

5 žien, 5 príbehov a 5 tvárových krémov

Zoznámte sa s našimi ženami, ich životným štýlom, typom pleti a vhodným opaľovacím krémom pre ich pokožku.

BRONZ REPAIR moderate sun

Zistiť viac

PHOTO REGUL

Zistiť viac

PHOTO REVERSE

Zistiť viac

SUN INTOLERANCE FACE CREAM

Zistiť viac

NO SUN

Zistiť viac

Opaľujte sa bezpečne 

Na slnečných produktoch Institut Esthederm nenájdete údaj o výške faktoru SPF. Prečo? Faktor SPF totiž vyjadruje len ochranu pred UVB žiarením, zatiaľ čo produkty Esthederm chránia pred celým spektrom slnečného žiarenia. SPF ochrana poskytuje len informáciu o tom, za ako dlho sa na slniečku pokožka spáli. Nevypovedá však nič o ochrane pred ďalšími lúčmi, ktoré na nás dopadajú zo slnka a majú vplyv na stav našej pleti. Ochranu vo forme chemických a minerálnych filtrov pred UVB a UVA žiarením samozrejme produkty Institut Esthderm majú. Naviac sú však obohatené o ďalšie dva dôležité patenty. GLOBAL CELLULAR PROTECTION poskytuje ešte silnejšiu ochranu bunkovej DNA a posilňuje prirodzené obranné mechanizmy v pokožke, zatiaľ čo ADAPTASUN posilňuje tvorbu a distribúciu pigmentu a podporuje prirodzené a zdravé opálenie.

Zamilujte si inú formu ochrany

Výšku ochranného faktoru na produktoch Institut Esthederm znázorňuje počet slniečok na obale. Tieto symboly predstavujú silu ochrany pred UV žiarením. Zjednodušene sa dajú slniečka prirovnať napríklad k svetovo uznávanému UV indexu slnečného žiarenia, ktorý nájdete napríklad v predpovedi počasia každého chytrého telefónu. Produkty s dvomi hviezdičkami sú vhodné do UV indexu 5 – 7, ktorý zodpovedá napríklad letu na Slovensku. Tri slniečka zodpovedajú UV indexu 8 – 10 a sú vhodné do Stredomoria a tropických oblastí. Biely rad predstavuje najvyššiu formu ochrany, zodpovedá hodnote SPF 50 a je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou a zlou toleranciou slnečného žiarenia. Ak si nie ste istá, ktorý rad či forma ochrany je pre vás vhodná, poraďte sa s salónoch Institut Esthederm alebo s dermoporadkyňou v lekárni.

Chráňte prírodu

Určite ste už počuli o tom, že zvyšky opaľovacích prípravkov, ktoré zostávajú v mori, ničia koralové útesy a morský planktón. Spoločnosť Institut Esthederm sa zaviazala chrániť životné prostredie a 17 opaľovacích produktov z ich slnečného radu neničí vodné ekosystémy. To znamená, že k jazeru či k moru môžete vyraziť bez zbytočných obáv. Vďaka šetrnému zloženiu nepoškodzujú morské koraly, planktón, ani sladkovodné riasy. Neobsahujú žiadne škodlivé látky a zároveň sú vysoko vodoodolné.

Zásady bezpečného pobytu na slnku:

  1. Vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu medzi 11. a 15. hodinou, keď je aktivita slnečných lúčov najvyššia.
  2. Nezabúdajte, že slnečné žiarenie preniká na zem aj cez zamračenú oblohu, a preto používajte ochranné krémy, aj keď je pod mrakom.
  3. Ochranný krém nanášajte v dostatočnom množstvo a vždy aspoň 20 minút predtým, ako sa vystavíte slnku. Produktom nešetrite. Každé dve hodiny aplikáciu zopakujte, len tak bude ochrana precízna. Nikdy nezabúdajte na miesta, ako sú uši, priehlavok, nos či zadná strana nôh. 
  4. Po opaľovaní sa vždy osprchujte vlažnou vodou a pokožku ošetrite telovým mliekom na upokojenie, podporu a predĺženie opálenia.

Prihláste sa na odber noviniek

Dostávajte novinky a špecialne ponuky od Esthedermu
Viac informácií o ochrane vašich osobných údajov si môžete prečítať v našich Zásadách ochrany osobných údajov